ISSN 1335-8715

02-04-2005   Matúš Demko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Prípad Terri SHYvo

Hospic, v ktorom Terri Schiavo ležala, bol strážený políciou kvôli demonštrantom – priaznivcom i odporcom. Niektorí z tých, čo prejavovali svoj súhlas s odpojením vyživovacej trubice, sa deklarovali ako ´mladí komunisti´. Apropo, kto je Terri?

Reakcia na príspevok

RE: lekcia o vyhrade svedomia - co to je podla navrhu zmluvy s vatikanom
autor: bebe
e-mail: bebe@ragtime.sk
pridané: 18-04-2005 10:04


"Pycha je v tomto pripade Vas problem."

Iste, ved pokory nikdy nie je dost.

Ja som sa len snazil naznacit, ze podla mna povysovat vlastne upripmne presvedcenie nad uprimne presvedcenie inych moze byt vnimane ako pycha. Som vsak daleko od toho aby som vstupoval do svedomia. Skuste sa vsak zamysliet nad tym, ze pre vegetariana moze byt fakt, ze si niekto dava krvavy biftek rovnako odsudeniahodny ako aborcia pre vas. A ak by ste sa v tejto chvíli chceli pozastavit na necitlivostou s akou porovnávam ludské embryo so zvieratom, tak treba z rovnakej necitlivosti obvinit aj Svateho Tomasa Akvinskeho. (pozri napr: http://www.sme.sk/clanok.asp?cl=198584...
alebo
http://www.cath4choice.org/nobandwidth/English/cathwomen/abortiondecision.ht...).

"Postavte sa pred pro-life gynekologa v statnej nemocnici a povedzte mu priamo do oci: hoci ste vyborny gynekolog, tu nemate co hladat. Ak chcete pokracovat vo svojom povolani, zalozte si sukromnu ambulanciu. "

Sugestivne, ale nie celkom nerozumiem. Budem sa opakovat. Ak sa chce pro life gynekolog uprimne drzat svojho presvedcenia, musi byt pripraveny obetovat svoju karieru v statnych zdravotnickych zariadeniach. Rovnako sa spickovy vegetariansky šefkuchar musi rozlucit s karierou vo vacsine spickovych restauracii.

Alebo skusim iny priklad.

O tom, ze alkohol je skodlivy a ma na svedomi mnozstvo utrpenia, bolesti a smrti nevinnych niet pochyb. Co by ste, ako majitel restauracie povedali spickovemu casnikovi, ktory by, suc presvedcenym abstinentom, odmietol obsluzit hosti, ktori si objednali flasku vina ?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group