ISSN 1335-8715

02-04-2005   Matúš Demko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Prípad Terri SHYvo

Hospic, v ktorom Terri Schiavo ležala, bol strážený políciou kvôli demonštrantom – priaznivcom i odporcom. Niektorí z tých, čo prejavovali svoj súhlas s odpojením vyživovacej trubice, sa deklarovali ako ´mladí komunisti´. Apropo, kto je Terri?

Reakcia na príspevok

RE: lekcia o vyhrade svedomia - co to je podla navrhu zmluvy s vatikanom
autor: Dewey
pridané: 15-04-2005 16:48


Nie nenarodene "dieta Martin" a nie "plnohodnotny" zivot, ale embryo a zivot na nizsej, nie este ludskej urovni.
Dobre, ale rovnako toleratny postoj nebudes mat asi voci cloveku, ktory posle zida do plynovej ktory a odvola sa na to, ze "zid nie je predsa clovek"? Preco prave mna si poctil takymto privilegiom? Ja by som rovnako nazval takeho clovek vrahom.
Strasne dosledky su faktom len dovtedy, pokym akceptujes svoje chapanie zivota.
Tragedia z mojho hladiska je vacsia, ak sa budu rodit na svet nechcene deti do prostredia bez lasky, ako nechcene bremeno, co si niekto vynutil z pozicie statu.
Tu uz sa bavime o realnom utrpeni ludskych jedntlivcov ktori su sucastou socialneho prostredia, ktori citia, trpia, placu, pocituju nedostatok lasky, ktorej sa im zo strany rodicov len malokedy dostane, musia celit neuveritelnym prekazkam, ktore len malo z nich zdola, aby sa uspesne dokazali zaradit do spolocnosti a rozvijat sa, nemaju kde hladat oporu a pomoc je to o to horsie, v akej dobe zijeme, ked komunita, ktora by efektivne dokazala vytvarat tlak na takehoto rodica, pripadne nahradit ciastocne rodinu, je fikciou.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group