ISSN 1335-8715

02-04-2005   Matúš Demko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Prípad Terri SHYvo

Hospic, v ktorom Terri Schiavo ležala, bol strážený políciou kvôli demonštrantom – priaznivcom i odporcom. Niektorí z tých, čo prejavovali svoj súhlas s odpojením vyživovacej trubice, sa deklarovali ako ´mladí komunisti´. Apropo, kto je Terri?

Reakcia na príspevok

RE: lekcia o vyhrade svedomia - co to je podla navrhu zmluvy s vatikanom
autor: bebe
e-mail: bebe@ragtime.sk
pridané: 15-04-2005 10:46


"dane neplatia len rodicia, ktori chcu, aby sa ich deti vzdelavali sexualnu vychovu podla predstav SPU (Statny pedagogicky ustav) neplatia ich iba ludia, ktori si praju, aby musel kazdy gynekolog vykonavat potraty "

Zijeme v state, v ktorom pacifisti musia prispievat na armadu, ateisti na platy duchovnych, vegetariani na dotacie do zivocisnej vyroby a hluchi na Slovensku filharmoniu. Je uz v povahe demokracie, ze mensina sa musi prisposobit vacsine ci lepsie povedane konsenzu, na ktorom sa zhodne vacsina.

"a chcem, aby bol stat slobodnejsi: lekari, ktori maju s tymito strasne kontroverznymi ukonmi (este raz: nebavime sa o vyhrade svedomia v suvislosti s liecenim chripky, anginy atd..., ale o POTRATOCH!!!) problem (s odpustenim - pokladaju ich za vrazdu), ich nebudu musiet vykonavat."

Uprimne sa drzat svojho presvedcenia znamena prinasat obete. Lekar, ktory je presvedceny, ze aborcia je vrazda sa musi zmierit s tym, ze nedude primarom na gynekologii v statnej nemocnici rovnako, ako vegetarian presvedceny o tom, ze maso je vrazda nikdy nebude sefkucharom v ziadnom dobrom hotely a pacifista sa nikdy nestane armadnym generalom.

Chvalabohu vsak zijeme v state, kde si kazdy moze otvorit vegetariansku restauracii, zalozit pacifisticke obcianske zdruzenie a otvorit sukromnu prolife gynekologicku ambulanciu. A teda nikto nemoze prinutit nikoho konat proti svojmu svedomiu.

Nechcem Vam nic podsuvat, ale vase prispevky sa daju vylozit aj tak , ze vase pro life presvedcenie ma vacsiu hodnotu ako presvedcenie vegetariana ci pacifistu. Ak sa nemylim tak krestania takyto postoj volaju pycha.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group