ISSN 1335-8715

02-04-2005   Matúš Demko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Prípad Terri SHYvo

Hospic, v ktorom Terri Schiavo ležala, bol strážený políciou kvôli demonštrantom – priaznivcom i odporcom. Niektorí z tých, čo prejavovali svoj súhlas s odpojením vyživovacej trubice, sa deklarovali ako ´mladí komunisti´. Apropo, kto je Terri?

Reakcia na príspevok

RE: lekcia o vyhrade svedomia - co to je podla navrhu zmluvy s vatikanom
autor: v.B
pridané: 15-04-2005 10:32


Proti akntikoncepcii nic nemam a nie som veriaci (ak ta to zaujima), ale antikoncepcia je tiez ukon, ktory nie je nutny zo zdravotneho hladiska a preto by si ho mali platit dotycne osobitne. BTW, pointa bola v tom ze niet dovodu na to aby potraty nutne v naplni prace gynekologa, preto je chore podmienovat jeho zamestnanie ich vykonavanim. Drzme ze teda temy..

Argumentujes rovnakym zabchadzanim so statnym zamestnancom zo strany statu - na pohlad logicke, ale v skutocnosti uplne vedla. Ide o to AKY JE TEN PREDPIS, ktory sa ma voci nim rovnako uplatnovat, ci nie jej nahodou stavany len pre zvyhodnenie jednej ideolgie. Lebo aj pravidlo, ze pracovnik musi odsuhlasit vstup vojsk Varsavskej Zmluvy v r 1968 ak chce odstat v praci sa uplatnovalo pocas normalizacie k vsetkym rovnako a napriek tomu bolo nespravodlive. Podla teba to znamena za si vtedy boli vsetci ludia rovni :-) To snad nie. Podla mna to bolo zvyhodnenie jednej ideologie prostrednictvom statnej moci - velmi podobne tomu o co sa snazis ty a podobni "liberali".

Riesenie tvojich subjektivnych potrieb spociva v tom, ze statnu masineriu ktora mam monopolnu moc nad obcanmi chces pouzit vyhradne v sluzbach svoje ideologie bez akehokolvek ohladu na inych. Bez akehokolvek ruzumneho dovodu vyhlasis potrat za lekarsky zakrok, zaradis ho do ich prac. naplne, vyrazis z prace vsetkych gynekologov ktori s tym nesuhlasia, akokolvek kvalitni odbornici to mozu byt. Vsetci su si rovni - su si rovni v tom ze vsetci rovnako sa musia podriadit pravidlam pana "jednokto" - ake "liberalne" :-).


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group