ISSN 1335-8715

05-04-2005   Imrich Gazda   Slobodný trh   verzia pre tlač

Náhľad na sociálne učenie Jána Pavla II.

Po smrti Jána Pavla II. sa stala zaujímavá vec. Fidel Castro, jeho priznaný obdivovateľ Róbert Fico a predseda KSS Jozef Ševc si samozrejme museli aj pri tejto príležitosti nechutne prihriať svoju antikapitalistickú polievočku. Aké boli skutočné názory Karola Wojtylu na ekonomiku? Aké sociálne učenie presadzoval?

Reakcia na príspevok

Papez versus veriaci
autor: LIBERTARIAN
pridané: 15-04-2005 8:07


Ano, tento papez bol hodne nadpriemerny, a zrejme ho ocenuju nielen veriaci, ale aj ateisti. Skutocnu hlbku a spravnost jeho nazorov vsak –mozno- viac ocenuju prave ateisti. Pre mnohych veriacich je skor modlou , vhodnou do domaceho oltarika. K tomuto nazoru ma doviedol aj clanok pana Frisa o „kulturnej revolucii“. V nom predniesol nazory, na ktore som nasledne odpovedal toto (moj text) :

“Autor: LIBERTARIAN
Predmet: RE: otazky P. Frisovi
Dátum: 13-04-2005 10:01

„ A idey tejto revolucie urcite nevznikli v Rakusku ani v Spanielsku, podobne ako revolucne myslienky a nesirili ich katolici, ale najprv rozne hereticke sekty, potom jedna z nich nadobudla moc - protestanti a potom ich uz sirili rozni deisti az nakoniec ateisti.“

Som sokovany z tvojich nazorov. Pred par dnami zomrel papez, na kazdom kroku sa stretavam s ospevovanim jeho nekonecnych dobrych vlastnosti, a teraz sa docitam z tvojich slov, ze PROTESTANTI su skodliva sekta !!! A prave tento posledny papez za svoj dolezity zivotny ciel si dal / a ciastocne splnil / zblizenie a zjednotenie katolikov s inymi cirkvami, hlavne s protestantami. Zda sa mi, ze pre niektorych katolikov je ich zosnuly milovany papez iba ikonou pre modlenie, ale duch jeho nazorov im je CUDZY !!!

Moje obavy, ze ospevovanie papeza je skor duchovnou gymnastikou nez stotoznenim sa z jeho (papezovymi ) nazormi ! ! !


Taktiez vseobecne rozsirena nenavist k Zidom medzi (aj) slovenskymi katolikmi nie je v sulade s papezovymi nazormi a postojmi. Ako by sa zomrely papez postavil k obhajobe prveho Slovenskeho statu niektorymi slovenskymi cirkevnymi hodnostarmi ? ? ?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group