ISSN 1335-8715

02-04-2005   Matúš Demko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Prípad Terri SHYvo

Hospic, v ktorom Terri Schiavo ležala, bol strážený políciou kvôli demonštrantom – priaznivcom i odporcom. Niektorí z tých, čo prejavovali svoj súhlas s odpojením vyživovacej trubice, sa deklarovali ako ´mladí komunisti´. Apropo, kto je Terri?

Reakcia na príspevok

RE: lekcia o vyhrade svedomia - co to je podla navrhu zmluvy s vatikanom
autor: Martin Hanus
pridané: 14-04-2005 23:28


V kuse mi vycitas emocie, akoby emocie do diskusie nepatrili (a do diskusie o potratoch uz asi vobec nie...), pricom tvoje prispevky su prespikovane emociami.

Naopak, mam pocit, ze z mojich racionalnych argumentov si nic nevyratil, vsetko podstatne napisal v.B. podo mnou, ja uz naozaj nevladzem - tie servisy a statne urady si vzhladom na predchadzajuce argumenty, ktore su ti zname nemohol mysliet vazne. A si ani tie bezpecnostne rukavice.

Ale predsa este jeden pokus, a vopred mi odpustite jeho brutalnost a absurdnost, ide len o pochopenie principu: predstav si, ze nova parlamentna, ustavna vacsina by sa uzniesla, ze rodicia mozu dat zabit dieta do jedneho roku zivota, ak ho nechcu dalej vychovavat. Ukony by mali prevadzat iba detski lekari, pretoze nova vacsina by to vyhlasila za lekarsky zakrok. Ja a verim, ze aj ty, by sme boli zdeseni. Na to by polit. strana ludi rovnakeho postoja presadzovala zmluvu s Vatikanom, podla ktorej by si detski lekari mohli uplatnit vyhradu svedomia. Ja, a verim, ze aj ty, by sme tuto zmluvu podporovali, hoci z pokracovania toho zlegalizovaneho (podla nas) zlocinu by sme boli dalej zdeseni. A teraz si predstav, ze na nejakej internetovej diskusii, kde by si obhajoval vyhradu svedomia pre tychto lekarov, by ti niekto pisal o nebezpecnom zanasani nabozenstva do prava, oznacoval by ta za anarchistu, vycital ti pravne bezvedomie, to ze nechces dodrziavat zakony a pisal ti o servisoch a bezpecnostnych rukaviciach. Ako by si sa citil?
Tak, ako sa teraz citia ludia, ktori sa aj na zabijanie nenarodenych deti pozeraju tak, ako by si sa ty pozeral na zabijanie narodenych deti. Pokus sa preto do nas vcitit a prisposob tomu uroven argumentacie. Please.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group