ISSN 1335-8715

02-04-2005   Matúš Demko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Prípad Terri SHYvo

Hospic, v ktorom Terri Schiavo ležala, bol strážený políciou kvôli demonštrantom – priaznivcom i odporcom. Niektorí z tých, čo prejavovali svoj súhlas s odpojením vyživovacej trubice, sa deklarovali ako ´mladí komunisti´. Apropo, kto je Terri?

Reakcia na príspevok

RE: lekcia o vyhrade svedomia - co to je podla navrhu zmluvy s vatikanom
autor: bebe
e-mail: bebe@ragtime.sk
pridané: 14-04-2005 17:26


Pan Hanus,

Vasi oponenti viac ci menej trpezlivo vysvetluju, ake implikacie by malo prijatie predmetnej zmluvy. Skusim zhrnut: Platim dane a chcem za ne: aby sa moj syn v statnej skole sexualne vzdelal lebo stat slubil, ale stat to neurobi lebo pan ucitel ma ine svedomie ako ja, chcem aby mi statne zdravotnictvo pomohlo mat deti (asistovana reprodukcia) lebo mi to slubil, ale stat to znova nemusi urobit, rovnako ako ma napriek slubu nemusi rozviest zo zenou, aj ked si to obaja prajeme...

Vy na tuto jasnu argumentaciu reagujete sposobom ktory by sa dal zhrnut do vety: "Nenutme ludi vrazdit"

Co mi pripada ako z Dobsinskeho rozpravky O Matkovi a blaznoch. Ta Je o rodinke blaznov, ktory zacali zialit pri pohlade na sekeru, pretoze ta sekera by raz mohla zabit ich maleho synceka.


A este poznamka k pacifizmu, a vyhrade svedomia v podobe moznosti civilnej sluzby. Nedospely chalan ma tridsat dni od odvodu na to, aby sa rozhodol pre vojnu alebo civilku, ktora je mimochodom jeden a pol krat dlhsia. Ak to neurobi musi narukovat a potom uz nikoho nezujima co je s jeho svedomim. Ak by mu nahodou v zakope doslo, ze zabit dobreho, usmievaveho otca troch deti len preto, ze je vojakom nepriatelskej armady rovna sa vrazda, tak ma smolu. Za dezerciu su vysoke tresty.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group