ISSN 1335-8715

02-04-2005   Matúš Demko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Prípad Terri SHYvo

Hospic, v ktorom Terri Schiavo ležala, bol strážený políciou kvôli demonštrantom – priaznivcom i odporcom. Niektorí z tých, čo prejavovali svoj súhlas s odpojením vyživovacej trubice, sa deklarovali ako ´mladí komunisti´. Apropo, kto je Terri?

Reakcia na príspevok

RE: lekcia o vyhrade svedomia - co to je podla navrhu zmluvy s vatikanom
autor: Martin Hanus
pridané: 13-04-2005 20:20


No, potesil ma vecnejsi ton.

K tvojim otazkam: gynekolog, ktory po schvaleni zmluvy s Vatikanom, nebude predpisovat antikoncepciu, robit sterilizaciu atd., nebude porusovat pracovnu zmluvu, kedze nastane novy pravny stav. Podla mna je to moralne a spravodlive: neohrozuje tym zdravie ani zivot "pacienta" a slovenske pravo sa stane liberalnejsim: "pacient" si najde lekara, ktory s tym nebude mat moralny problem a lekari, ktori ho maju, nebudu znasilnovani zakonom. Aj takto sa mozno nahrnie do tychto povolani viac kvalitnych lekarov, ktori sa im pre vyhradu svedomia radsej vyhybali a budu moct zachranovat zivoty v naozaj vaznych kauzach. Nepredpisovat antikoncepciu je asi taky "vazny" prehresok, ako prehresok detskeho lekara, ktory detickam nerozdava lizatka.

K tej nedeli: mam tu zmluvu pred sebou, rychlo som ju preletel ocami a nic take tam nevidim.
Teda len vseobecne stanovisko - toto by v sukromnom sektore malo byt vylucnym priestorom pre dohodu zamestnavatela a zamestnanca.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group