ISSN 1335-8715

02-04-2005   Matúš Demko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Prípad Terri SHYvo

Hospic, v ktorom Terri Schiavo ležala, bol strážený políciou kvôli demonštrantom – priaznivcom i odporcom. Niektorí z tých, čo prejavovali svoj súhlas s odpojením vyživovacej trubice, sa deklarovali ako ´mladí komunisti´. Apropo, kto je Terri?

Reakcia na príspevok

RE: lekcia o vyhrade svedomia - co to je podla navrhu zmluvy s vatikanom
autor: Martin Hanus
pridané: 13-04-2005 18:03


Toto memyslis vazne: porovnavat vztah nadriadeneho vs. podriadeneho vo firme so vztahom politik vs. obcan (pretoze tie "spolocenske zmluvy" v zakonoch sa rodia v parlamente, vsakano...) je hlupost na kvadrat. Otocim to: ak by v Irsku prikazal majitel sukromnej nemocnice svojim lekarom vykonavat potraty len tak na poziadanie, tak ide do basy aj s lekarmi, ktori by tie protipravne potraty robili. Co by si hovoril v Irsku? To iste, co ja na Slovensku - ze tie zakony su zle. A by si navrhoval zmenu zakona - ja by som ti vsak neomielal dokola to, ze lekari musia respektovat zakony pre zakony, lebo by som chapal, o co ti ide.
K tomu viazaniu statu na nabozenstvo (co je to za prazdnu frazu???) - nahrad si pojem nabozenstvo pojmom moralky, a budes mozno spavat pokojnejsie. Ja navrhujem, aby boli jedinci do tretieho mesiaca od pocatia chraneni tak ako jedinci po tretom mesiaci od pocatia.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group