ISSN 1335-8715

02-04-2005   Matúš Demko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Prípad Terri SHYvo

Hospic, v ktorom Terri Schiavo ležala, bol strážený políciou kvôli demonštrantom – priaznivcom i odporcom. Niektorí z tých, čo prejavovali svoj súhlas s odpojením vyživovacej trubice, sa deklarovali ako ´mladí komunisti´. Apropo, kto je Terri?

Reakcia na príspevok

RE: lekcia o vyhrade svedomia - co to je podla navrhu zmluvy s vatikanom
autor: Dewey
pridané: 13-04-2005 17:29


Ake fakty?

"sa tento stav paci a chces, aby v statnej nemocnici vsetci gynekologovia vykonavali interrupcie a krestania s vyhradou mali smolu."
Nebodaj nechces aby v statnej nemocni vsetci "antitransfuzaci", medzi nami, tiez krestania podavali transfuzie? Ked pre Vas nie je na prvom mieste zdravie a istota pacienta, tak preco by mali oni akceptovat nejaku inu hranicu?
Ja chcem byt profesionalny vojak, ale nechcem nosit uniformu ani sa namahat na nejakych cviceniach, ani strielat, ani zabijat a v nedelu, v tu rozhodne nebojujem - aby bolo jasne. Vyhrada svedomia! Sorry! Snad nas nechces, pacifistov, profesionalnych vojakov, nutit bojovat?

Sorry, ale ak niekto tvrdi, ze interupcia je vrazda, tak potom nerozumiem, ako mam verit tomu, ze ked pojde naozaj z okamziteho hladiska o zivot matky, bude ochotny zobrat paksamety a vykonat ho. Vtedy to bude nieco ine ako vrazda? A kde je vlastne hranica ohrozenia zivota a zdravia?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group