ISSN 1335-8715

02-04-2005   Matúš Demko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Prípad Terri SHYvo

Hospic, v ktorom Terri Schiavo ležala, bol strážený políciou kvôli demonštrantom – priaznivcom i odporcom. Niektorí z tých, čo prejavovali svoj súhlas s odpojením vyživovacej trubice, sa deklarovali ako ´mladí komunisti´. Apropo, kto je Terri?

Reakcia na príspevok

RE: lekcia o vyhrade svedomia - co to je podla navrhu zmluvy s vatikanom
autor: jednotlivec/jednokto
pridané: 13-04-2005 12:14


moja (ako to ty nazyvas) znizena imera empatie je zrkadlovym obrazom tvojej empatie k zenam v nelahkej zivotnej situacii....teda opat emocie, tie vynechajme prosim raz a navzdy..


odpoved na tvoju otazku v poslednom odseku je jednoducha..zakon,ktory by dal moznost gynekologovi v statnej nemocnici sa slobodne rozhodnut, ci urobi alebo neurobi ukon,ktory je zahrnuty do zoznamu ukonov garantovanej zdravotnej strostlivosti, je podla mna protiustavny. Tvoj chyba je ta, ze hned bez verifikacie narabas s faktom, ze zakon by im mal pomahat slobodne sa rozhodnut, teda neverifikujes to, ci vobec taky zakon moze byt..podla mna nie, lebo sterilizacia alebo asistovana reprodukcia, predpisovanie antikoncepcie alebo interrupcie su v ramci garantovanej zdravotnej starostlivosti, ktoru garantuje ustava a ta je pokial viem este stale nad zakonom....

takyto zakon by bol legitimny iba vtedy, ak mnou spomenute ukony by neboli ustavne garantovane v ramci zdravotnej starostlivosti - vtedy by sa stat nezaviazal ich robit a logicky by ich teda nerobili ani lekari v statnej sfere - sukromni ano, pokial by sa zaroven nedopustali trestneho cinu - to by zaviselo na tom, ako by bol nastaveny trestny zakon....

simple as that. viac uz sa k tomu neda povedat...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group