ISSN 1335-8715

02-04-2005   Matúš Demko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Prípad Terri SHYvo

Hospic, v ktorom Terri Schiavo ležala, bol strážený políciou kvôli demonštrantom – priaznivcom i odporcom. Niektorí z tých, čo prejavovali svoj súhlas s odpojením vyživovacej trubice, sa deklarovali ako ´mladí komunisti´. Apropo, kto je Terri?

Reakcia na príspevok

RE: lekcia o vyhrade svedomia - co to je podla navrhu zmluvy s vatikanom
autor: Martin Hanus
pridané: 12-04-2005 16:55


Este raz (a posud, kto z nas v tomto spore je liberal, a kto nie) - respektujem, ze podla nasich zakonov je interrupcia v prvom trimestri legalna. Hlboko s tym NESUHLASIM, ako politik by som sa usiloval o zmenu, ako novinar to kritizujem, ale respektujem (nic ine mi neostava). Neoveroval som si zakony, a to, ci tie statne nemocnice, ktore odmietaju robit potraty, konaju - ako tvrdis - protiustavne. Skor si myslim, ze v zakonoch je zabudovana povinnost zdravotnictva ako systemu zabezpecit dostupnost, sluzby, v tomto pripade potratov, a kedze, ak je matka odmietnuta pre tento "ukon" v jednej nemocnici a moze ist do inej, ustavny princip dostupnosti nie je poruseny. Aspon dufam, ze je to tak. Ak to tak nie je, tak treba ten zakon zmenit - napr. preto, aby tvoja vyhrada, ze zakony sa musia dodrziavat, neviedla v tomto pripade k tomu, co pokladam za legalizaciu nelegitimneho zabijania. To, ze ty tento moj nazor pokladas za iracionalny emocionalny vykrik, je smutnym svedectvom tvojej znizenej miery empatie, mierne povedane...

Tu sa ukazuje zakernost a nelogicnost tvojich argumentov: stavias seba do role ochrancu zakonov, ktore vraj vyzaduju od vestkych gynekologov v st. nemocniciach vykonavanie potratov ako zakladnu povinnost a mna stavias do role anarchistu. Ak ja navrhnem, aby sa takyto zly zakon zmenil a gynekologovia, ktori su proti potratom, ich nemuseli vykonavat, tak celkom zbabelo odchadzas od podstaty a miesas do toho Toyotu.
Takze, mily jednokto, vyjadri sa k podstate: si proti tomu, aby sa gynekologovia (v st. nemocniciach) mohli na zaklade ZAKONA slobodne rozhodnut, ci budu, alebo nebudu vykonavat potraty?
Tesim sa na odpoved.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group