ISSN 1335-8715

02-04-2005   Matúš Demko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Prípad Terri SHYvo

Hospic, v ktorom Terri Schiavo ležala, bol strážený políciou kvôli demonštrantom – priaznivcom i odporcom. Niektorí z tých, čo prejavovali svoj súhlas s odpojením vyživovacej trubice, sa deklarovali ako ´mladí komunisti´. Apropo, kto je Terri?

Reakcia na príspevok

RE: lekcia o vyhrade svedomia - co to je podla navrhu zmluvy s vatikanom
autor: Dewey
pridané: 12-04-2005 10:47


Ten priklad s Tysom je nezmyselna paralela.
Keby Caplovic urcitej vyvolenej skupine umoznil pracovat na kratsi uvazok za tie iste prachy, svojvolne si vyberat z osnov co ucit a co nie, bez zodpovednosti za to, ci to dieta bude schopne uplatnit dalej(na strednej a vysokej skole) mal by ten priklad blizsie k tomu, co pozadujete v zdravotnictve.

Povedal som, ze tu stoja dva principy proti sebe a ak si mam vybrat, kedze tu nejde len o nejaky ten potratik, nepredpisanu antikoncepciu, ale o vyhradu svedomia vo vseobecnosti, teda moznost na zaklade jednej ideologie svojvolne porusovat zmluvny vztah(ako povedal niekolkokrat jednokto), kde nie pacient, ale urcite konkretne zaujmy su na prvom mieste(sem s tym hypokratom), buranie istoty jednej zmluvnej strane, ze za svoje prachy dostane adekvatne sluzby, ze moznost predvidat a predchadzat problemu je skor na strane uplatnovaca svedomia, tak volim radsej emotivne prejavy doktorov diskriminatorov, ktori sa citia byt diskriminovani ako poskodene zdravie pacientov a precens pre dalsich uplatnovacov svedomia(=svojvole) tam, kde ide o zivot.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group