ISSN 1335-8715

05-04-2005   Imrich Gazda   Slobodný trh   verzia pre tlač

Náhľad na sociálne učenie Jána Pavla II.

Po smrti Jána Pavla II. sa stala zaujímavá vec. Fidel Castro, jeho priznaný obdivovateľ Róbert Fico a predseda KSS Jozef Ševc si samozrejme museli aj pri tejto príležitosti nechutne prihriať svoju antikapitalistickú polievočku. Aké boli skutočné názory Karola Wojtylu na ekonomiku? Aké sociálne učenie presadzoval?

Reakcia na príspevok

joooj gazdicko
autor: grcator
pridané: 09-04-2005 17:27


papezove vyroky, ako vsetky cirkevne zlataniny bibliou pocnuc mozno interpretovat tooolkymi sposobmi, ze uz TGM v jednom prejave na margo Jezisovho postoja "na strane chudobnych a utlacanych" vyhlasil ze "Jezis bol socialista"... ale snazit sa bonmotmi o tom ako "ateizmus priniesol subjektivitu spolocnosti" ze cirkev je vlastne individualisticka a ateizmus (=vsetci neveriaci psi, Vy to nerozlisujete, presne ako Lenin nerozlisoval socdemakov od bielogvardejcov) kolektivisticky, to je teda silne kafe, doplnene este "povinnostou hladat boha" - a to vravi chlapec studujuci dejiny institucie ktora vytvorila najvacsie kolektivne hysterie v dejinach ktore by (aj s povinnostou hladat boha vynutenou na lamacom kolese) opakovala zasa len co by nejakym nedopatrenim dostala viac moci

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group