ISSN 1335-8715

02-04-2005   Matúš Demko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Prípad Terri SHYvo

Hospic, v ktorom Terri Schiavo ležala, bol strážený políciou kvôli demonštrantom – priaznivcom i odporcom. Niektorí z tých, čo prejavovali svoj súhlas s odpojením vyživovacej trubice, sa deklarovali ako ´mladí komunisti´. Apropo, kto je Terri?

Reakcia na príspevok

RE: Vola jednotlivca.
autor: Dewey
pridané: 08-04-2005 8:26


"s manzelkou/sestrou/bratom uzatvoris zmluvu, na zaklade ktorej ma rozhodnut, ze ked upadnes do komy, mas byt odpojeny od pristrojov, ci vyzivovacej trubice (To nebol pripad Terri, vsakano...) Stane sa nestastie, naozaj do tej komy upadnes, pricom lekari ti daju velke sance. Manzelka/sestra/brat vsak budu pozadovat odpojenie od pristrojov."

Ale tu bol pripad iny, lekari konstatovali "nezvratnost komatickeho stavu" a az potom mal manzel sancu urobit rozhodnutie. Na prvom mieste je zakonna norma, ktora chrani ludsky zivot, az potom tu je priestor, ked z liberalneho hladiska o zivote tazko hovorit, pre rozhodnutie partnera(v mene partnera). Myslim, ze nam je obom jasna neprijatelnost principu, ktory je zachyteny v tvojom priklade.(svojvola parnera nad parnerom).

"Co bude silnejsie: zmluva alebo Hippokratova prisaha?"
Na prvom mieste je norma chraniaca ludsky zivot az potom je na mieste naplnanie zmluvy. Zmluva proti prvej norme by bola z pravneho hladiska neplatna.(=zober mi zivot, kedy uznas za vhodne)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group