ISSN 1335-8715

02-04-2005   Matúš Demko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Prípad Terri SHYvo

Hospic, v ktorom Terri Schiavo ležala, bol strážený políciou kvôli demonštrantom – priaznivcom i odporcom. Niektorí z tých, čo prejavovali svoj súhlas s odpojením vyživovacej trubice, sa deklarovali ako ´mladí komunisti´. Apropo, kto je Terri?

Reakcia na príspevok

RE: Vola jednotlivca.
autor: Martin Hanus
pridané: 07-04-2005 17:22


Nie, nie, to je hlboke nedorozumenie! Pravo, ktore odvrhne mravny poriadok, nie je nijakou konzervativnou cnostou, ale zlegalizovanym zlocinom. Spachat samovrazdu mozes na zaklade vlastnej vole vzdy. V pripade zavaznosti takychto zmluv by si vsak zavazoval inych (rodinu, lekarov...), aby ti pri samovrazde asistovali, resp. aby ta PASIVNE sami zabili. Iste, ak mas chripku a na zaklade vlastnej vole sa nechces liecit, je to tvoja vec, ci tvoja hlupost. Ak upadnes do komy, sam nemas volu, ale je povinnostou lekarov ta zachranovat - samozrejme, v rozumnej miere, kym to ma zmysel atd. (takto teoreticky hranice vytycit naozaj nedokazem...).

K tej vyhrade svedomia: nerozumiem, v com je problem. Po prve, vyhrada svedomia uz funguje dnes aj bez tej zmluvy s Vatikanom. Existuje iks nemocnic a iks lekarov, ktori ODMIETAJU vykonavat potraty. Mily jednokto, maju sa tie nemocnice zatvorit a maju sa tym lekarom odobrat diplomy? Po druhe, ten kto sa stal gynekologom, ten kto nastupil do nemocnice, sa nezaviazal vykonavat umele potraty. On tam nenastupoval ako potratar, ale ako gynekolog. Po tretie, ty celkom ignorujes fakt, ze zlegalizovanie potratov bolo vsade na Zapade absolutne kontroverznou temou (v USA aj vo Francuzsku) a ze pre mnohych ludi su (zlo)cinom proti elementarnej moralke. Zial, - hovorim ja - nie proti pravu. Pre mnohych lekarov su vsak v rozpore s Hippokratovou prisahou! - aj sam Hippokrates bol proti. Ty vsak pokladas potraty za sucast elementarnej zdravotnej spravodlivosti a svate pravo zeny. OK, ja ti to vyhovarat nebudem. Co je vsak liberalne na poziadavke, aby kazdy gynekolog, ked na to pride, musel vykonat potrat, hoci ho poklada za vrazdu? Ak to odmietne, dovidenia... Mily jednokto, ved to je hnus a tyrania.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group