ISSN 1335-8715

27-03-2005   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

John D. Rockefeller - kapitalista a filantrop

Brániť kapitalizmus pred jeho nespočetnými odporcami nie je možné bez spomenutia vynikajúcich mužov, ktorí svojím pôsobením vôbec umožnili, aby systém fungoval. Tento článok o Johnovi Davisonovi Rockefellerovi je prvý z dlhého radu portrétov o veľkých podnikateľoch. Článok vyšiel v časopise .týždeň 12/05. Tu je v neskrátenej podobe.

Reakcia na príspevok

RE: haha
autor: oponent
pridané: 07-04-2005 9:45


suhlasim, ze jeho charitatívne aktivity mali väčší efekt ako politika JOhnsona a Kennedyho. v tomto smere výnimočne súhlasím aj s Charlsom Murrayom a niektorými závermi jeho knihy Losing Grounds. Ale: v argumentácii zmiešavate vždy viacero vecí. POdstata inflácie, nezamestnanosti - samozrejme, že ich spôsobuje štát, a ČO? Ekonomické javy nie sú vo svojej povahy len EKONOMICKÉ, ale aj SOCIÁLNE (v zmysle interakcií ľudí - teda v zmysle spoloenských vied, a nie socialistických nezmyslov). Vy ste z hľadiska spoločenských vied ekonomický redukcionista. OK. Príjmam, ale to je už na inú debatu, než je tá o funkčnosti štátnych zásahov a spontánnej samoorganizácii.
VĎaka za odpoveď


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group