ISSN 1335-8715

02-04-2005   Matúš Demko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Prípad Terri SHYvo

Hospic, v ktorom Terri Schiavo ležala, bol strážený políciou kvôli demonštrantom – priaznivcom i odporcom. Niektorí z tých, čo prejavovali svoj súhlas s odpojením vyživovacej trubice, sa deklarovali ako ´mladí komunisti´. Apropo, kto je Terri?

Reakcia na príspevok

RE: Clovek - je to telo alebo dusa ?
autor: liberal
pridané: 06-04-2005 7:44


„ .........sucastou libertarianskej agendy je vyhodenie vsetkych noriem vynucujucich si pomoc a klasifikujucich neposkytnutie pomoci(po zvazeni dispozicii pre je poskytnutie) ako trestny cin? “
- Je to samozrejme zlozitejsie, nez ako to „riesia“ etatisti. V slobodnej spolocnosti nikto samozrejme nenecha niekoho zbytocne zahynut, bez pomoci. Lenze – na druhej strane - stat nemoze nutit ostatnych, aby sa financne alebo inak obetovali pre niekoho. Konkretne riesenie je konkretnym kompromisom v konkretnom pripade. Zivot nesmie byt nalinkovany ako vyroba aut vo fabrike.

Tvoj priklad s novorodencom je typyckym prikladom demagogie. Na priklade celkom odlisnom chces poukazovat na riesenie pripadu Terri.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group