ISSN 1335-8715

05-04-2005   Imrich Gazda   Slobodný trh   verzia pre tlač

Náhľad na sociálne učenie Jána Pavla II.

Po smrti Jána Pavla II. sa stala zaujímavá vec. Fidel Castro, jeho priznaný obdivovateľ Róbert Fico a predseda KSS Jozef Ševc si samozrejme museli aj pri tejto príležitosti nechutne prihriať svoju antikapitalistickú polievočku. Aké boli skutočné názory Karola Wojtylu na ekonomiku? Aké sociálne učenie presadzoval?

Reakcia na príspevok

RE: Odisiel skoro.
autor: PeterS
pridané: 06-04-2005 2:15


Mozno by bolo lepsie, keby sa este predtym stretol s biskupom Balazom a dohodli sa na konecnej, stvrtej, verzii jeho vypovede ohladom triptichu.
Priamejsie by bolo najprv poupratovat vo vlastnom kosiari a ked zvysi cas, kuknut sa k ateistom. Ci naopak je to vecsi adrenalin pre mladych odriekajucich si veriacich?
Ani sa nedivim, pri tolkej frustracii, to musi byt konecne nejaka ulava predstavit si, ako pan Wojtila slovne zauskuje, alebo zahrmi z kanclu na nejakeho socialistickeho bezverca. Taki socialista by sa mohol miesto solneho stlpu rovno premenit na bronzovu sochu V.I.Lenina.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group