ISSN 1335-8715

27-03-2005   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

John D. Rockefeller - kapitalista a filantrop

Brániť kapitalizmus pred jeho nespočetnými odporcami nie je možné bez spomenutia vynikajúcich mužov, ktorí svojím pôsobením vôbec umožnili, aby systém fungoval. Tento článok o Johnovi Davisonovi Rockefellerovi je prvý z dlhého radu portrétov o veľkých podnikateľoch. Článok vyšiel v časopise .týždeň 12/05. Tu je v neskrátenej podobe.

Reakcia na príspevok

RE: haha
autor: Lukas Krivosik
pridané: 05-04-2005 17:25


Ono je to tak, ze tie tzv. "nedostatky a poruchy trhu" su skor dielom statu. Ked zistujes podstatu javov ako inflacia, nezamestnanost a cyklus, zistis, ze ich sposobuje stat a nie trh.

A co to je ten "dostojny zivot pre vsetkych"??? Akym pravom mi stat skonfiskuje polovicu toho, co zarobim? Aka je efektivnost prerozdelenia na zmiernenie chudoby. Bud budes mat socialne citenie medzi obcanmi a skutocnu solidaritu alebo medzi politikmi, ale nikdy nie obe naraz.

Rockefellerove charitativne aktivity mali vacsi efekt, nez cela "vojna proti chudobe", ktoru odstartovali Kennedy a Lyndon B. Johnson.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group