ISSN 1335-8715

02-04-2005   Matúš Demko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Prípad Terri SHYvo

Hospic, v ktorom Terri Schiavo ležala, bol strážený políciou kvôli demonštrantom – priaznivcom i odporcom. Niektorí z tých, čo prejavovali svoj súhlas s odpojením vyživovacej trubice, sa deklarovali ako ´mladí komunisti´. Apropo, kto je Terri?

Reakcia na príspevok

tri piliere klasickeho liberalizmu
autor: jednotlivec/jednokto
pridané: 05-04-2005 13:51


ano, tie piliere su tu...predstavuju tri prava..ale pokial povies slovo pravo (pravo na nieco) automaticky musis povedat, KTO je nositelom tohto prava....kamen? pupava? skrecok? narodeny clovek? nenarodeny clovek? clovek co ma niesto mozgu kasu? zodpovedat na tieto otazky ti da jasny pohlad na tieto tri piliere. ja ti len na poviem, ze pravo na majetok nemaju nenarodeni jedinci (maju ho podmienene skutocnostou ziveho narodenia), uplne pravo na slobodu nemaju ludia v SR pokial nedosiahnu arbtitrarnu hranicu 18 rokov, pravo na majetok nema susedov pes, narodeny clovek ktory nema pravnu subjektivitu nemoze svojou volou nadobudnut majetok, ale moznoze ho moze nadobudnut dedenim a teda by mal pravo na majetok, (lebo aj taky clovek vlastni zubnu kefku alebo topanky alebo televizor) ale nie tak celkom, lebo sam nemoze nadobudnut majetok..... Tu sa dostavame ku kardinalnej otazke - bol ten subjekt (zamerne sa vyhybam nazvat to menom alebo telom, lebonechcem prejudikovat, ci tam bolo vedomie alebo nie teda ci to bol clovek alebo nie) subjektom prava na zivot? Ak ano, prava v akej forme? To nie su trapne pravnicke klucky a hranie sa so slovickami, ale dolezite otazky co sa tykaju filozofickeho nazerania na pravo a na subjekty, ku ktorym sa viaze.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group