ISSN 1335-8715

02-04-2005   Matúš Demko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Prípad Terri SHYvo

Hospic, v ktorom Terri Schiavo ležala, bol strážený políciou kvôli demonštrantom – priaznivcom i odporcom. Niektorí z tých, čo prejavovali svoj súhlas s odpojením vyživovacej trubice, sa deklarovali ako ´mladí komunisti´. Apropo, kto je Terri?

Reakcia na príspevok

RE: o co vam vlastne ide?
autor: Dewey
pridané: 05-04-2005 12:19


Skutocne netusim, co ma cela otazka spolocne zase s pravicou vs. lavicou.

Ak ide o este zivu bytost, teda Terri, ako tvrdia konzervativci, tak ide o bezmocneho jednotlivca a snad len anarchokapitalista moze zastavat nazor, ze ma byt zivot ludskej bytosti zavisli na svojvoli a moznosti financovania rodicov.

Ak nejde uz o zivu ludsku bytost, ako tvrdi liberalna stana, tak logicky pada dovod na vynakladanie prostriedkov statu "na ochranu zivota". A s tym, ze ak o ludsky zivot nejde je pozadovanie prostriedkov na ochranu zivota nezmyselne nemaju problem urcite ani konzervativci.

Cize konflikt lavicove riesenia vs. pravicove tu vobec nieje. Problem je zase len otazka zivota - cize konflikt liberalno konzervativny a eticky(z liberalnej strany tu padol napr. nazor, povedzme o nehumannosti umeleho predlozvania takejto formy zivota a z druhej strany odvolavka na vrazdu)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group