ISSN 1335-8715

27-03-2005   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

John D. Rockefeller - kapitalista a filantrop

Brániť kapitalizmus pred jeho nespočetnými odporcami nie je možné bez spomenutia vynikajúcich mužov, ktorí svojím pôsobením vôbec umožnili, aby systém fungoval. Tento článok o Johnovi Davisonovi Rockefellerovi je prvý z dlhého radu portrétov o veľkých podnikateľoch. Článok vyšiel v časopise .týždeň 12/05. Tu je v neskrátenej podobe.

Reakcia na príspevok

RE: Mozno aj ine motivy
autor: PeterS
pridané: 05-04-2005 10:40


BTW, co takto clanocek o novej hviezde korupcneho neba - AIG (znama ..., nezamienat za American Investment Group), nech mame aktualny prehlad o top kapitalistoch. O par rokov sa totizto o nich bude ako o filantropoch.
Prevalilo sa, ze maju 1.7 mld. usd "nevhodne" zauctovane. Nejaki financnici uz odstupili, vzhladom na velkost firmy a vplyv sa asi nebude kriminalizovat, vytvara sa tlak na vysokych predstavitelov, aby sa zistilo, co vsetko vedeli. Napr. investicny guru W.Buffet (podla Forbesu 2. najbohatsi muz so 41 mld. aktivami)...
Mozno novy Enron v poistovnictve.

Uz som pisal o tych offshore triaskach a lietajucich ex-premierov, takze opet sme doma:

The investigation is likely to also expand overseas. AIG has operations offshore, particularly in Bermuda where it has used a company to provide financial rewards for its executives. "It's common for insurance companies to use offshore companies and not be public about it," says Gass. "There is nothing illegal about it unless there is misuse."

Sikovnici.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group