ISSN 1335-8715

27-03-2005   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

John D. Rockefeller - kapitalista a filantrop

Brániť kapitalizmus pred jeho nespočetnými odporcami nie je možné bez spomenutia vynikajúcich mužov, ktorí svojím pôsobením vôbec umožnili, aby systém fungoval. Tento článok o Johnovi Davisonovi Rockefellerovi je prvý z dlhého radu portrétov o veľkých podnikateľoch. Článok vyšiel v časopise .týždeň 12/05. Tu je v neskrátenej podobe.

Reakcia na príspevok

RE: Mozno aj ine motivy
autor: PeterS
pridané: 05-04-2005 3:20


Bez IG farben by sa nemcom tazko masirovalo na vychod a bez Rockefelera by sa tazko z IG farben stal super kartel s 2000 firmami.
Taky moloch zozerie prachov, co by nemecki pracujuci fasisti neusporili za rok, nastastie sa okolo IG farben tocili ludia so slusnym balikom pod zadkom, napriklad Warburg z FEDu.
Mozeme sa sporit, ze nie, ale stale ostane otazka, odkial sa vzali prachy na financovanie takej masinerie?
Predvcerom som sa pytal znamej z istej banky, ci by sa nenaslo nejakych 100 mil. Ze naslo, ale by sme museli byt klient s pobockami v zahranici a teda aj uctami otvorenymi u nich. Treba k tomu viac?
A sikovny lopotiaci sa podnikatelko sa este vela krat musel uhnut pred ohnivym dychom draka-monopolistu az prisiel na diamantovu horu do banky kde mu dobry kral-riaditel dal pol trezoru pozicky a k tomu najmladsiu z dcer. A tak si spolu ziju vo svojej dielnicke v skromnosti bez mercedesov pokial nepomreli. A zazvonil zvoniec a rozpravky bol koniec.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group