ISSN 1335-8715

02-04-2005   Matúš Demko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Prípad Terri SHYvo

Hospic, v ktorom Terri Schiavo ležala, bol strážený políciou kvôli demonštrantom – priaznivcom i odporcom. Niektorí z tých, čo prejavovali svoj súhlas s odpojením vyživovacej trubice, sa deklarovali ako ´mladí komunisti´. Apropo, kto je Terri?

Reakcia na príspevok

RE: koma
autor: Matúš Demko
e-mail: demek@atlas.sk
webstránka: http://demek.blog.sk
pridané: 04-04-2005 10:13


Pri tvorbe článku som čerpal zo SME, NY Times, National Review Online, Wikipedia a TerrisFight.org. Predpokladám, že za stránkou TerrisFight.org stoja rodičia Terri Schiavo, ktorí si myslia, že Terri s nimi komunikovala. Tento server, samozrejme, beriem s rezervou. Nemyslím si, že Terri bola udržiavaná pri živote násilne a zbytočne sa jej život predlžoval. Ktovie, čo ukáže pitva. Jedna pracovníčka hospicu mi do telefónu povedala, že ak sa usmievala, tak to znamená, že aj reagovala. Terri zomrela krutou smrťou. Možno jej myseľ bolesť necítila, jej telo však bolo vyhladované a vysušené.
K no-one,really: Nehrám sa na boha a ja som neklamal, vychádzal som z tých zdrojov, ktoré som si našiel. Umelo udržiavať pri živote Terri nechcem. Aj Cirkev súhlasí s tým, že v prípade kompletnej nefunkčnosti mozgu môže byť telo odpojené od prístrojov. Pitva ukáže, do akej miery fungoval Terri mozog.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group