ISSN 1335-8715

02-04-2005   Matúš Demko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Prípad Terri SHYvo

Hospic, v ktorom Terri Schiavo ležala, bol strážený políciou kvôli demonštrantom – priaznivcom i odporcom. Niektorí z tých, čo prejavovali svoj súhlas s odpojením vyživovacej trubice, sa deklarovali ako ´mladí komunisti´. Apropo, kto je Terri?

Reakcia na príspevok

RE: relativizacia zivota
autor: Argentina
pridané: 02-04-2005 22:18


*Tuto generaciu, ktora vyvrazdila vacsinu svojich potomkov bude sama zlikvidovana. Vykynozia ju ich vlastne deti prostrednictvom eutanazie.*

Nevidela by som to tak čierno. V každej generácii sa nájdu všelijakí ľudia, vrátane netvorov, a ľudstvo nielenže nevyhynulo, ale vyzerá to, že sa k tomu ani nechystá. Zrejme Ťa nabudil príbeh, čomu sa nemožno čudovať. Predstave zabíjania bezmocných sa vzpiera každý zdravý inštinkt, no tá nešťastná žena by pri nižšej úrovni poznania už dávno bola mŕtva a len vyspelá medicínska technika mohla zariadiť, aby telo prežívalo až do vyčerpania fyzického potenciálu. Videla som fotografie - v očiach už nebolo života. Vyzerali ako obrázky neidentifikovaných tiel nájdených po smrti, ktoré médiá občas uverejňujú s cieľom zistiť ich totožnosť. Akokoľvek mám rada svojich blízkych, neželala by som si denne sa dívať na to, ako fyzicky upadajú a ich návrat je nemožný. Rovnako by som si neželala, aby sa moji blízki museli podobne dívať na mňa. Človek by mal vedieť dôstojne žiť a dostať šancu aj dôstojne zomrieť.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group