ISSN 1335-8715

02-04-2005   Matúš Demko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Prípad Terri SHYvo

Hospic, v ktorom Terri Schiavo ležala, bol strážený políciou kvôli demonštrantom – priaznivcom i odporcom. Niektorí z tých, čo prejavovali svoj súhlas s odpojením vyživovacej trubice, sa deklarovali ako ´mladí komunisti´. Apropo, kto je Terri?

Reakcia na príspevok

oprava
autor: jednokto
pridané: 02-04-2005 16:44


Delenie autanazii podla priciny smrti:
Aktivna eutanazia - podanie smrtiacje substancie, ktora zapricini smrt
PAsivna eutanazia - odstavenie systemov, ktore udrzuju a zabezpecuju zakladne zivotne funkcie. nevyhnutnym nasledkom je smrt.

Delenie eutanazii podla vole pacienta - vyziadana a nevyziadana eutanazia. Nevyziadana eutanazia samozrejme neprichadza do uvahy, ak obet vyjadri volu ze nechce zomrita - vtedy by to bola vrazda.

Informacie, ze Terii odpovedala na podnety, chcela komunikovat a pozerala sa ocami na ludi povazujem za hrubu a nebezpecnu manipulaciu s citmi a nezormi ludi, je to podla mna dost hnusna loz a propaganda. V stave, ked clovek nema vedomie, asi tazko bude chciet komunikovat, aj ked hybanie ocami vo vigilnej kome si moze frantiskansky mnich vysvetlovat vseliako. Aj ked takej osobe date prst do ruky, moze vam ruka reagovat zovretim, ale to rozhodne neznamena, ze to zovretie sposobila Terri. Terri uz neexistovala, bolo uz len jej telo.

Janko, ak podla teba prijmanie potravy zivotne dolezita funkcia, tak potom fakt uz neviem co to je. Mozno len taka hlupost, bez ktorej sa zivot zaobide, ze? :D

Terri nezomrela kvoli tomu, ze jej manzel chcel prachy, ako niektori blazonkovia hovorili (poistka atd). Jej manzel odmietol obrovske sumy penazi, odmietol, aby sa zivot jej manzelky stal predmetom obchodu.

Dalsia velka a hnusna loz, ktoru rozsiruju niektori blazni je to, ze Terri zomrela v bolestiach od hladu a smadu. Terri uz v tom tele nie je dost dlhy cas..nema vedomie, neciti bolest ani ine pocity. Jej telo funguje a samozrejme reaguje, ale bolest nikto neciti, lebo v tom tele nebola Terri. V tom tele uz nebol clovek. Preto sudy nemali problem s tym, ze ju nechaju takto zomriet.

Ak by vsak mala schopnost citit bolest, bola by to strasna smrt - a to len kvoli tomu, ze krestanom sa jezia vlasy pri spomenuti aktivnej eutanazie - podenia smrtelnej substancie....


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group