ISSN 1335-8715

02-04-2005   Matúš Demko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Prípad Terri SHYvo

Hospic, v ktorom Terri Schiavo ležala, bol strážený políciou kvôli demonštrantom – priaznivcom i odporcom. Niektorí z tých, čo prejavovali svoj súhlas s odpojením vyživovacej trubice, sa deklarovali ako ´mladí komunisti´. Apropo, kto je Terri?

Reakcia na príspevok

eutanázia?
autor: Jano
e-mail: jano@whoever.com
pridané: 02-04-2005 12:51


Podľa mňa prípad Terri Shiavo nemá s otázkou eutanázie nič spoločné. Eutanázia je dobrovoľné spáchanie samovraždy. O tom sa dá dlho hádať, ale zbytočne to len odvádza od podstaty tohto prípadu. Terri nikdy nepovedala, že chce zomrieť. Zdrojom tejto informácie bol jej manžel (ktorý, ako som sa dočítal, žije už celé roky s inou pipkou). Dôležité je tiež si uvedomiť, že jej napojenie na prístroje nespočívalo v udržovaní životne dôležitých funkcií (ako dýchanie), ale v prijímaní potravy.

Hranice normálnosti sa teda opäť raz posunuli. Zabili človeka na základe informácie, že vraj by to tak chcela. To už mi príde úplne choré. Čo to bude nabudúce?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group