ISSN 1335-8715

12-03-2005   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

Gorbačov - falošný demiurg

V týchto dňoch si pripomíname 20 rokov glasnosti a perestrojky, ktoré so svojím príchodom k moci v Sovietskom zväze ohlásil Michail Gorbačov. Pre liberálnu ľavicu po celom svete to bude opäť dôvod pre šírenie legendy o tom, ako východná Európa vďačí za slobodu práve „osvietenému Gorbimu“.

Reakcia na príspevok

RE: Obzory
autor: Argentina
pridané: 21-03-2005 21:00


1. Netvrdím, že konšpirácia neexistuje, pri niektorých aktivitách je dokonca nevyhnutnosťou, no aj z nižšie uvedených dôvodov je vylúčené, aby všetko dianie vo všetkých krajinách a činnostiach bolo dôsledkom konšpirácie.
2. *Rovnako sa objavil videozaznam turistu, ktory natocil den predtym na mieste vybuchu uzaveru pred bankou - zakaz parkovania plus par ludi co sa vrtali v zemi.*
Presne toto som mala na mysli, keď som písala o tom, že všetko sa časom prevalí. Vždy sa napokon nájde turista s videokamerou, foťákom alebo diktafónom, prípadne časom niekto za zainteresovaných stratí nervy alebo sa ulakomí na peniaze a slávu a začne hovoriť. Žiadne darebáctvo sa neutají navždy a ak to vedia slušní ľudia ako my, určite to budú vedieť aj darebáci a nebudú sa zbytočne namáhať. Na tých pár hráčov a pár áut si rozhodne počkám. Ak je Tvoja teória o dôvode Harírího smrti pravdivá (a vyzerá naozaj dobre), na jej potvrdenie nebude treba dlho čakať. Aj by som vedela napísať pár scenárov. :-)
3. Sgrena je príliš bezvýznamná na to, aby sa niekomu oplatilo organizovať taký rozsiahly komplot. Nejaké (ďalšie) negatívne informácie použité v (ďalšom) nepriateľsky naladenom článku uverejnené v (ďalšom) komunistickom plátku (ktorý sa od verzie plánovanej vraždy dištancoval) by Amíkom nepridali ani neubrali. Toľko sa na nich za tie minimálne posledné dva roky nakydalo, že nová *mediálna senzácia* by mala podenkový život. Btw - kde sú tie jej prevratné zistenia ? Očakávala by som, že budú napĺňať svetové médiá a v skutočnosti kde nič, tu nič. Tu nie je žiadny rozumný dôvod predpokladať konšpiráciu a za uveriteľnejšiu považujem verziu o Talianoch, vyslobodzujúcich rukojemníčku na vlastnú päsť (bez koordinácie s Amíkmi) a pravdopodobne za tučné výkupné, čo im prekazili nervózni ozbrojení chalani. Možno sa však aj tu objaví nejaký zvedavec s kamerou, to sa nikdy nedá vylúčiť. :-)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group