ISSN 1335-8715

12-03-2005   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

Gorbačov - falošný demiurg

V týchto dňoch si pripomíname 20 rokov glasnosti a perestrojky, ktoré so svojím príchodom k moci v Sovietskom zväze ohlásil Michail Gorbačov. Pre liberálnu ľavicu po celom svete to bude opäť dôvod pre šírenie legendy o tom, ako východná Európa vďačí za slobodu práve „osvietenému Gorbimu“.

Reakcia na príspevok

RE: Obzory
autor: Argentina
pridané: 20-03-2005 21:10


Vďaka za iracký prehľad, bol zaujímavý. Inak:
1. Menej je niekedy viac. *Zaplavenie informáciami* môže znamenať, že sa v nich človek stratí a nemá šancu ich roztriediť na dôležité a menej dôležité.
2. Sorry, ale link na Vatikán nemám a na satana neverím. Som aktívny a mimoriadne skeptický neznaboh (dúfam, že ďalší účastníci nebudú zhrození :-)). Používajúc zdravý rozum a najmä skúsenosti považujem za vylúčené, aby si skupinka ľudí kdesi sadla na kávu, vyriešila, ako bude svet v najbližších desaťročiach vyzerať a potom len z diaľky poťahovala nitkami. Také jednoduché to nie je, lebo ľudia nie sú automaty a ich rozhodovanie je natoľko nepredvídateľné, že by si každý bábkoherec vylámal zuby.
3. Haríri - uvidíme. Protichodných informácií je zatiaľ množstvo, vyčkám, až sa to utrasie. Ľudia nevedia držať jazyk za zubami a všetko sa časom prevalí. Počítali tí Tvoji konšpirátori napríklad aj s možnosťou, že Libanončania budú chceť sýrskych okupantov poslať domov ? Ako to budú teraz riešiť ? Sgren - podľa známych údajov by som povedala, že Taliani chceli Amíkom vypáliť rybník a sopliaci na check pointe mali od strachu plné gate a príliš mäkké spúšte. Ak by ju naozaj boli chceli zabiť, už by bola na cintoríne. V šoku človek povie hocičo, chudera si vytrpela až až, no a použijúc vlastné skúsenosti, ak mi komunista povie, že vonku je pekné počasie, radšej si to pôjdem skontrolovať.
4. Práveže nič nie je jasné a v tom je pôvab života. A .týždeň sa celkom dá čítať. :-)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group