ISSN 1335-8715

12-03-2005   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

Gorbačov - falošný demiurg

V týchto dňoch si pripomíname 20 rokov glasnosti a perestrojky, ktoré so svojím príchodom k moci v Sovietskom zväze ohlásil Michail Gorbačov. Pre liberálnu ľavicu po celom svete to bude opäť dôvod pre šírenie legendy o tom, ako východná Európa vďačí za slobodu práve „osvietenému Gorbimu“.

Reakcia na príspevok

RE: usmev na perach
autor: jednokto
pridané: 18-03-2005 10:45


v.B. uz ma prestava bavit, ako prekrucas to, co som napisal. nesnaz sa zo mna spravit socialistu, nakolko nim nie som. Pojem statny zaujem som napisal so skripajucimi zubami, lebo inak to nazvat neviem. Ja ten "statny zaujem" na tom, aby si ludia budovali domacnosti a budovali stabilne vztahy vidim v zakonoch. Ty nie? Podla teba to nie je pravda? Tak preco potom stat podporuje manzelstvo????? Ved tu si potom odporujes sam sebe! Pokail stat nema "statny zaujem", preco potom podporuje manzelstvo? Preco sa potom stat stara o manzelstvo? Ty chces povedat, ze manzelstvo je podporovane statom len preto, ze z neho maju profit tretie osoby? Ved siuvedom co pisee! Ty degradujes manzelstvo len plodenie deti a kasles na upravu vztahov dvoch dospelych ludi!!! Konkretne je stabilne suzitie homosexualov v stabilnej domacnosti a v stabilnom zvazku podla mojho nazoru s "statnom zaujem" presne z takeho dovodu, z akeho je stabilne suzitie heterosexualov v stabilnej domacnosti a v stabilnom zvaku. Co ty tu melies o tom, ze sat garantuje registrovane partnerstvo aj z tvojich penazi? Ty si myslis, ze fakt, ze registrovena partnerstvo uzavru dvaja homosexuali, teba ( teda v konecnom dosledku stat) bude volaco stat??? Dovol aby som sa zasmial, ved tu ide v prvom rade, aby sa upravili vztahy dvoch homosexualov nie voci statu,a le voci inym sukromnym osobam! Ved ty ani vlastne nechapes, aky balik prav a povinnosti stat spaja s manzelstvom a voci komu smeruju tieto prava a povinnosti v manzelstve! Ved tie prava a povinnosti idu voci inym sukromnym osobam, ktore s nimi budu vo vztahu!

Co sa tyka zavetu a dedenia, tak ti to vysvetlim, hadam to uz pochopis. Pokial stat nastavuje pre dvoch heterosexualov v manzelstve uz urcity defaultny stav, tak dvaja homosexuali tento defaultny stav nemaju a ak by chceli sa dostat na taku urvoe, museli by vynalozit nemale financne prostriedky, ako aj cas, aby sa dostalina roven. LEn mi teraz nehovor, ze tvoi vysokohorski turisti tiez nemaju takyto defaultny stav - tvoji vysokohorski turisti nehodlaju spolu zit z takeho dovodu, z akeho idu spolu zit dvaja heterosexuali a dvaja homosexuali.


Jedna kradinalna otazka na teba v.B., ktru by si mal rozhodne odpvedat: Vidis ty nejaky "statny zaujem" na tom, aby stat nejakym sposobom daval dvom heterosexualom osobitny balik prav a povinnosti? Ak ano, tak aky "statny zaujem"?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group