ISSN 1335-8715

12-03-2005   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

Gorbačov - falošný demiurg

V týchto dňoch si pripomíname 20 rokov glasnosti a perestrojky, ktoré so svojím príchodom k moci v Sovietskom zväze ohlásil Michail Gorbačov. Pre liberálnu ľavicu po celom svete to bude opäť dôvod pre šírenie legendy o tom, ako východná Európa vďačí za slobodu práve „osvietenému Gorbimu“.

Reakcia na príspevok

RE: usmev na perach
autor: v.B
pridané: 18-03-2005 10:33


"Pretoze stoji protisebe vzdy niekolko praktickych problemov." - Ano, tu som tvoj postoj pochopil uz minule a v podstate suhlasim. Ja ale myslim na vseobecnu moznost stanovit tieto pravidla dvojstrannou dohodou tych 2 ludi (akychkolvek, nie len homo). Napr. utajovanie zdrav. infor. moze byt dane dvojstrannou dohodou lekar-pacient (stat by napr. mohol stanovit len nejaky defaultny stav platny v pripade ze takato explicitna dohoda neexistuje). A poskytovanie info by sa viazalo na dvojstrannu dohodu pacient - druha osoba. Podobne zavet. V obidvoch tychto pripadoch je stat mimo hru, zalezi len na jednotlivcoch uplatnujucich svoje prirodzene prava, nikto sa nemusi trapit nad tym ci su homo alebo nie (to je ich sukromie), netreba ziadne RP, ziadnych byrokratov chraniacich "prava" homosexualov. Toto je podla mna dosledne liberalne riesenie. RP ma zmysel len v kontexte socialistickeho statu, ked stat najpr stanovi nejake obmedzenia a potom ich "velkoryso" zrusi - pre niektorych.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group