ISSN 1335-8715

12-03-2005   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

Gorbačov - falošný demiurg

V týchto dňoch si pripomíname 20 rokov glasnosti a perestrojky, ktoré so svojím príchodom k moci v Sovietskom zväze ohlásil Michail Gorbačov. Pre liberálnu ľavicu po celom svete to bude opäť dôvod pre šírenie legendy o tom, ako východná Európa vďačí za slobodu práve „osvietenému Gorbimu“.

Reakcia na príspevok

RE: usmev na perach
autor: jednokto
pridané: 17-03-2005 16:34


jednoduche. pokial nevidis dovod, preco by sat mal dat obdobny balik prav a povinnosti aj RP, tak je ten dovod - stat ma isty zaujem sledovat naplnenia istych cielov,ktore mozno badat v zakonoch a ktore som sa snazil nejak hruby nacrtnut v predchadzajucom prispevku. Stat by mal v ramci rovnosti podporovat vsetky nastroje a instituty, ktore tento ciel pomahaju naplnat. Hovorim o dvoch dva institutoch - manzelstvo a RP. Preto si myslim, ze stat by mal balikom prav a povinosti rovnako upravit prava a povinnosti dvoch stabilnych partnerov v manzelstve a prava a povinnosti dvoch stabilnych partnerov v RP. Stat nedava ziadnu danovu vyhodu manzelom okrem tej, ze jeden si moze navysit nezdanene minimum o cca 80 000, ak druhy je nezamestnany. Ostatne veci sa tykaju vztahov dvoch ludi navzajom, ktore nemaju negativny dopad na prava a pravom chranene povinnosti inych, povedzme aj v.B.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group