ISSN 1335-8715

12-03-2005   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

Gorbačov - falošný demiurg

V týchto dňoch si pripomíname 20 rokov glasnosti a perestrojky, ktoré so svojím príchodom k moci v Sovietskom zväze ohlásil Michail Gorbačov. Pre liberálnu ľavicu po celom svete to bude opäť dôvod pre šírenie legendy o tom, ako východná Európa vďačí za slobodu práve „osvietenému Gorbimu“.

Reakcia na príspevok

RE: Usklabok na perach
autor: jednokto
pridané: 15-03-2005 14:52


no teda, už dávno som nevidel taký čítankový príklad propagandistického a zavádzajúceho narábania s číslami a faktami, ktoré pri vhodnej konštelácii majú navodiť iný dojem, aký v skutočnosti predstavujú. Naposledy som takýto pocit zažil pri pozeraní filmu 911 od myslim od Moora. Dúfam, že som sa nesplietol ani v názve filmu, ani v autorovi. Ale k veci:

Som zvedavý,ak by sa našich opýtali, či obieha slnko okolo zemem alebo naopak. Opýtaj sa aj starých, nevzdelaných, mentálnepostihnutých atď. Som zvedavý, koľko slovákov by odpovedalo správne. A to sa týka aj iných otázok. Zisti si, koľko percent Slovákov by vedelo na mape nájsť Japonsko. Nedopadli by sme o moc lepšie ako amíci.

Koľko ľudí u nás verí v takú alebo onakú foru okultizmu? Niž tam patria všetci tí,ktorí nosia talizmany na kľúčenke, alebo čítajú v novinách horoskopy. Stačí sa opýtať, či más talizman alebo či čítaš horoskopy a demagóg ako ty z toho zistí, že sme okultisti.

bieda, bieda. ale na debilov to funguje, to verím


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group