ISSN 1335-8715

12-03-2005   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

Gorbačov - falošný demiurg

V týchto dňoch si pripomíname 20 rokov glasnosti a perestrojky, ktoré so svojím príchodom k moci v Sovietskom zväze ohlásil Michail Gorbačov. Pre liberálnu ľavicu po celom svete to bude opäť dôvod pre šírenie legendy o tom, ako východná Európa vďačí za slobodu práve „osvietenému Gorbimu“.

Reakcia na príspevok

RE: usmev na perach
autor: jednokto
pridané: 15-03-2005 13:03


Lukáš Krivošík, budem veľmi rád, ak mi osvetlíš, aké sú tie rozdiely medzi mnou a rakúskou školou ekonómie, najmä z pohľadu takého, že ja sa tu vyjadrujem výsostne k otázkam kultúrno-společenským. Mňa by naozaj zaujímalo, aký názor na spoločenské postavenie a akceptáciu homosexuality alebo výhrady svedomia, alebo povinného náboženstva na školách alebo neodluky cirkvi od štátu má rakúska škola ekonómie. Veľmi rád sa nechám poučiť a načerpám nové informácie. A veľmi rád by som vedel, prečo rakúsku školu ekonómie berieš ako "benchmark" pravicového liberála.

zhruba súhlasím s odpoveďou liberála - ja si predstavujem pod pojmom pravicový liberál človeka, ktorý vyznávava princípy slobody konania, minimalizovania zákazov a ingerencií štátu vo verejnom a súkromnom živote (hádam tak otázka externalít by bol recinálny obsah činnosti štátu), striktnej rovnosti občanov pred zákonom a štátom a taktiež dodržiavania princípov rovnosti medzi občanmi, teda sloboda jedného končí tam, kde začína sloboda druhého a princípu nezasahovania do slobod iného, pokiaľ neohrozujú alebo nepoškodzujú slobody moje.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group