ISSN 1335-8715

12-03-2005   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

Gorbačov - falošný demiurg

V týchto dňoch si pripomíname 20 rokov glasnosti a perestrojky, ktoré so svojím príchodom k moci v Sovietskom zväze ohlásil Michail Gorbačov. Pre liberálnu ľavicu po celom svete to bude opäť dôvod pre šírenie legendy o tom, ako východná Európa vďačí za slobodu práve „osvietenému Gorbimu“.

Reakcia na príspevok

usmev na perach
autor: Lukas Krivosik
pridané: 12-03-2005 23:30


Vynimocne som si precital tvoj prispevok a musim povedat, ze na tvojej konspiracnej paranoy sa nic nezmenilo. Ten zakradajuci "neoliberalizmus" je toho dokazom.

Precital som si to s blahoskolnnym usmevom na perach a priznam sa, ze na tento zvast, na tuto znosku nezmyslov ani nema cenu reagovat.

Len par veci: 13% Americanov zije v "chudobe". Sa spamataj! Stale opakujem, ze ked nazves trinast percent ludi s najnizsimi prijmami "chudobnymi", potom bude nejaka "chudoba" existovat vzdy.

Jediny sposob ako raz a navzdy odstranit "chudobu" je nivelizovat vsetky prijmy, co sa da urobit len statnou kradezou prijmov tych, ktori maju viac.

Pokial ide o skutocnu chudobu, teda pocet ludi, ktori ziju denne za menej ako dva dolare celosvetovo klesa. A v Amerika taki ludia takmer ani nie su. Tych 13% to su bud negri v ghette alebo mexicki pristahovalci, co frcia na kokse a socialnych davkach.

Nehovorim, ze v tych stvrtiach sa zije dobre (nasilie, vrazdy, drogy), ale materialne zariadenie "chudobnych" domacnosti v USA zodpoveda zivotu strednej vrstvy u nas.

Dalsia vec je 40 milionov Americanov, co nema zdravotne poistenie. To ale nie je nasledok bezbreheho trhu, lebo takym trh s poistkami v USA nie je. Autorka zapriaha voz pred kona. V USA si mozes napr. vybrat poskytovatela zdravotnej starostlivosti len vo svojom state, trh a poistovne su silno regulovane...

Takto by som mohol vyvracat jeden jej argument za druhym. Su to argumenty, nad ktorymi sa clovek moze tak pousmiat a stoja na vode.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group