ISSN 1335-8715

16-02-2005   Lukáš Krivošík   Ideológia   verzia pre tlač

HAYEKOVA TEÓRIA EVOLÚCIE SPOLOČNOSTI

Hayekova teória kultúrnej evolúcie je považovaná za najvýznamnejšiu spoločenskovednú teóriu 20. storočia. Napriek jej významu je u nás takmer neznáma a to aj medzi mnohými zástancami slobodného podnikania. V rozsiahlom texte ju predstavuje Lukáš Krivošík. Aktualizované 25. 2. 2005!

Reakcia na príspevok

!!!AKTUALIZACIA!!!
autor: Lukas Krivosik
pridané: 25-02-2005 20:49


Pani, mnohe vase poznamky a namety (najma Deweyho a Stanova poznamka o AT) mi ukazali, kde su este slabosti tejto prace, tak som to doplnil o par veci. Tymto vam chcem za vase pripomienky podakovat. Praca totiz vijde aj v jednom akademickom periodiku.

Dewey, ja som pochopil v com je medzi nami problem. Je to presne to, co hovori Hayek v knihe The Sensory Order. Ty tvrdis, ze ludsky rozum je schopny rozlisovat dobro a zlo na zaklade akehosi pragmatizmu alebo utilitarizmu. To vsetci konzervativci odmietaju a odmieta to aj Hayek. Viec v clanku...

Stano, diky za namet pre uvodny citat, zapada to tam dokonale. Tych zmien vsak nie je vela. Su to len kozmeticke upravy, aby niektore veci vyzneli zrozumitelnejsie.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group