ISSN 1335-8715

16-02-2005   Lukáš Krivošík   Ideológia   verzia pre tlač

HAYEKOVA TEÓRIA EVOLÚCIE SPOLOČNOSTI

Hayekova teória kultúrnej evolúcie je považovaná za najvýznamnejšiu spoločenskovednú teóriu 20. storočia. Napriek jej významu je u nás takmer neznáma a to aj medzi mnohými zástancami slobodného podnikania. V rozsiahlom texte ju predstavuje Lukáš Krivošík. Aktualizované 25. 2. 2005!

Reakcia na príspevok

skutocnemu socanovi
autor: Lukas Krivosik
pridané: 25-02-2005 17:29


Tak Hayek odmietal institucie? To je mi novinka. Tak preco potom zalozil Mont Pelerinsku spolocnost aj s Misesom a dalsimi?

A Slovensko chudobnie, lebo "vsetko sa rozpredalo"? A kto je to ten Slovensko? Ty si bol vlastnikom nejakej sprivatizovanej fabriky alebo ako vsetci skutocni socialisti naozaj veris, ze tie podniky boli "vsetkych", teda aj tvoje?

Vzdy ma zaujme, ked nejaky socan povie, ze Hayeka alebo niekoho ineho interpretujeme nespravne. Ja to v podstate vitam. Nezainteresovany pozorovatel sa potom spyta sam seba, ci moze clanku verit a aby si urobil vlastny nazor, tak si povedzme nieco od Hayeka kupi.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group