ISSN 1335-8715

16-02-2005   Lukáš Krivošík   Ideológia   verzia pre tlač

HAYEKOVA TEÓRIA EVOLÚCIE SPOLOČNOSTI

Hayekova teória kultúrnej evolúcie je považovaná za najvýznamnejšiu spoločenskovednú teóriu 20. storočia. Napriek jej významu je u nás takmer neznáma a to aj medzi mnohými zástancami slobodného podnikania. V rozsiahlom texte ju predstavuje Lukáš Krivošík. Aktualizované 25. 2. 2005!

Reakcia na príspevok

pravica
autor: skutocny praviciar
e-mail: pravica@prv.com
pridané: 25-02-2005 13:45


Je celkom zabavne citat tieto pravicove bludy. Inak neviem ako je v sulade Hayekov institut s Hayekovym ucenim, ktore principialne odmieta institucie. Podobne je to aj s naplnou prace tychto "zvestovalov slobody", ktori okrem uplnych dristov nic realne nevyprodukuju. Chapem, ked taketo reci vedie Picasso, Mozart, ale ked taketo reci vedu ludia, ktori v zivote nicim nevynikali, iba dogmatickym papagajovanim nejakeho "myslitela" je to smiesne. Povazovat Hayekove dielo za najvyznamnejsiu pracu 20. storocia, to vyzaduje uctihodnu zadubenost. Slovenska realita jasne ukazuje, kde myslienky Hayeka a im podobnych vedu - k uplnemu rozkladu spolocnosti. "Slovensky tiger" a podobne slovne abnormalnosti, ktorymi veria uz asi iba (povacsinou uplne primitivni) zbohatlici, co si nevidia na spicku nosa. A skutocnost je taka, ze Slovenska stale viac ekonomicky pada ku dnu. Niet uz ziadnych zdrojov, vsetko sa rozpredalo, zahranicni investori maju danove prazdniny, a primitivni praviciari tomu tlieskaju. Zbohom Slovensko.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group