ISSN 1335-8715

16-02-2005   Lukáš Krivošík   Ideológia   verzia pre tlač

HAYEKOVA TEÓRIA EVOLÚCIE SPOLOČNOSTI

Hayekova teória kultúrnej evolúcie je považovaná za najvýznamnejšiu spoločenskovednú teóriu 20. storočia. Napriek jej významu je u nás takmer neznáma a to aj medzi mnohými zástancami slobodného podnikania. V rozsiahlom texte ju predstavuje Lukáš Krivošík. Aktualizované 25. 2. 2005!

Reakcia na príspevok

RE: Dewey a Filip
autor: filip glasa
pridané: 19-02-2005 22:40


Nie som nejak extra scitany, takze nepoznam najvyznamnejsie teorie 20stor :-) Len mi to prislo vseobecne ako dost silne tvrdenie.Inac je ten clanok tak ako si ho chcel podat (informativne) pre mna zaujimavy.Pri tej prilezitosti som si spomenul na clanok o Franklinovi:
Začal sa vystríhať všetkých priamych výpadov a snažil sa vety formulovať tak, aby netvrdil nič s určitosťou. Slová ako „isto“ alebo „nepochybne“ nahradil oveľa zmierlivejšími výrazmi ako napr. „domnievam sa“ alebo „myslím, že by to mohlo byť skôr takto“. Zdržanlivosť, s ktorou začal presadzovať svoje názory viedla k tomu, že jeho postoje ľudia ľahšie prijímali.
Tusim to zacinas pomaly aplikovat.Lebo ked som clanok 13 zasad..cital, usmial som sa v duchu a pomyslel si, ved ten Lukas je ako Franklin za mlada :-)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group