ISSN 1335-8715

16-02-2005   Lukáš Krivošík   Ideológia   verzia pre tlač

HAYEKOVA TEÓRIA EVOLÚCIE SPOLOČNOSTI

Hayekova teória kultúrnej evolúcie je považovaná za najvýznamnejšiu spoločenskovednú teóriu 20. storočia. Napriek jej významu je u nás takmer neznáma a to aj medzi mnohými zástancami slobodného podnikania. V rozsiahlom texte ju predstavuje Lukáš Krivošík. Aktualizované 25. 2. 2005!

Reakcia na príspevok

len ku Klausovi
autor: Filip Glasa
pridané: 18-02-2005 14:43


Nemá to veľkú súvislosť s článkom ale:
Mne sa zdá že ak hovoríme o Klausovi ako o Liberálovi, prípadne Konzervatívcovi, je to ako hovoriť o SDKÚ ako o kresťanskích demokratoch. Jednoducho, čo doma spochybňujeme, u susedov sa nám zdá pravé.V ČR je to ale rovnaké, tiež nám toho Dzurindu závidia a obdivujú ho.Možno mám len pokrivený názor na českú politiku, surfovaním po CZ konzerv. weboch.
(napr. www.konzervativnistrana.cz, články Česká politická scéna a V.Klaus a Orwellovo dedictví, pána Hofhanzla).V súvislosti s tým je zaujímavý aj článok Petra Friša :http://www.kdmstt.sk/index.php?type=5&str=4&id=93

Ale veta:
"Hayekova teória kultúrnej evolúcie je považovaná za najvýznamnejšiu spoločenskovednú teóriu 20. storočia.", sa nemusí zdať prehnaná len dewayovi.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group