ISSN 1335-8715

16-02-2005   Lukáš Krivošík   Ideológia   verzia pre tlač

HAYEKOVA TEÓRIA EVOLÚCIE SPOLOČNOSTI

Hayekova teória kultúrnej evolúcie je považovaná za najvýznamnejšiu spoločenskovednú teóriu 20. storočia. Napriek jej významu je u nás takmer neznáma a to aj medzi mnohými zástancami slobodného podnikania. V rozsiahlom texte ju predstavuje Lukáš Krivošík. Aktualizované 25. 2. 2005!

Reakcia na príspevok

RE: Braňo
autor: Braňo
pridané: 17-02-2005 22:27


"Ved ta vacsina si neustale voli politiku, ktora dokazatelne smeruje k zaniku zapadnej civilizacie. Pat Buchanon pise napr. o fyzickom vymierani Zapadu ako nasledku kulturnej ofenzivy liberalnej lavice. Jeho kniha Smrt Zapadu nie je o tom, co sa stane, ale o tom, co sa deje."

Dokazatelne vymieranie? No o tom dokaze usvedcujucom lavicovych liberalov ci koho by som si rad precital, ale kvoli tomu si Buchanana kupovat nebudem.

Nebol to prave jeden vyznamny "konzervativec", ktory povedal, ze optimalny pocet Rusov by mal byt 15 milionov?

Vacsiu kontrolu nad politikmi si zelame vsetci.

"Naopak, politici nebudu mat moznost zasahovat do ekonomiky. Ta vsak musi byt deregulovana, privatizovana a liberalizovana. Az potom by sa mali prijat ustavne zaruky, aby tento trend nebol uz nikdy zvratitelny."

To su pre mna prilis silne slova a totalne absolutizovanie, resp. diktatura ekonomie, resp. penazi, co musim razne odmietnut.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group