ISSN 1335-8715

11-12-2001   Roman Joch   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Rytířskost a civilizace

Většině mužů v západní společnosti na sklonku 20. století se nedostává mužnosti a jemnosti. Naopak, jsou v zajetí zženštilosti a hrubosti.

Reakcia na príspevok

RE: Ach, ano...
autor: Praviciar
pridané: 19-12-2001 8:57


Dexter, ty si sa asi musel zblaznit!!! Uz vidim miliony komfortom duchovne spustnutych mladikov tiahnucich do tvojej "velkej vojny" (najlepsie krestansko-islamskej), ako sa z nej vracaju moralne obrodeny v duchu najlepsich krestanskych tradicii.
Kedze predpokladam, ze nie si pamatnik dvoch "velkych vojen" v minulom storoci, precitaj si prosim prislusnu literaturu, napr. Remarqua. Mozno pochopis vyznamu slovneho spojenia "stratena generacia".
Co potrebuje dnesna hlavne europska civilizacia je ina "vojna" (pacifisti, odpustite mi ten vyraz) - ekonomicka, v zmysle odstranenia tzv. kultury zavislosti utuzovanej zaopatrovatelskym statom. Je to teda cesta ku kapitalizmu. Netvrdim, ze je to vseliek na vsetky neduhy spolocnosti (ta bude vzdy nutne nedokonala, ako je nutne nedokonaly jednotlivec), som si vsak isty, ze tvoja vojna, Dexter, by ziadne samoocistne dopady na nasu civilizaciu nemala. Ako dokazali obe svetove vojny, bolo by to presne naopak. Tvoj militaristicky cynizmus je navyse zvlast nebezpecnym pokusom o socialne inzinierstvo - trikrat fuj!!!


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group