ISSN 1335-8715

21-01-2005   Ján Dinga   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nie je liberál ako liberál

Miroslav Kusý sa vo svojom článku (Liberalizmus nepochádza od diabla, ako tvrdia fundamentalisti, SME 10. 1.) snaží dokázať neopodstatnenosť dnešnej kritiky liberálov a tiež nevhodnosť ich označenia ako Leninových bratrancov. Nevedno však, koho myslí pod pojmom fundamentalisti, ani od koho vlastne pochádza inkriminovaný výrok.

Reakcia na príspevok

RE: Sisi
autor: jednokto
pridané: 03-02-2005 12:39


pôrod som dal ako príklad jasného dôkazu. POzor, ja netvrdím, že pôrod je jediným dôkazom! Ale od momentu pôrodu vieme na 100% povedať, že to je človek. Otázka predčasných pôrodov je dosť zaujímavá. Vieš, medicína rozlišuje predčasné pôrody a samovoľné potraty. Presné rozdelenie nechám na lekárov. Ak "to" opustí telo matky samovoľne alebo umelo do istého času, je to potrat - či už samovoľný, alebo vyvolaný. Ak je to za tou hranicou, je to pôrod - samovoľný (môže byť aj predčasný), alebo umelo vyvolaný (v termíne alebo predčasne). Sám som predsa povedal, že my ľudia cítime, že plod sa stáva človekom pred časom, kedy je normálne očakávať pôrod. A zároveň tvrdím, že počatím človek nevzniká, nakoľko istý čas po počatí má s človekom spoločný iba genetický kód. Z horeuvedeného považujem za správne, aby sa zrod človeka nestanovoval bodom počatia alebo pôrodu, ale niekde medzitým. Iste, pôrod, by bol najľahším a najpreukázateľnejším dôkazom, ale nehumánnym, lebo vieme, že dieťa je človekom hodinu, deň, týždeň pred termínom normálneho pôrodu. Preto som za to, aby sa vznik človeka určil na základe poznatkov vedy niekde medzi bodom počatia a bodom pôrodu.

Preto by som za človeka neuznal povedzme plod, ktorý by bol povedzme týždeň po počatí vyňatý z matky a vyživovaný prístrojmi. Ak by ale takto vyživovaný plod dosiahol istý stupeň alebo bod, od ktorého ho budeme považovať za človeka, považujem ho za človeka.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group