ISSN 1335-8715

21-01-2005   Ján Dinga   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nie je liberál ako liberál

Miroslav Kusý sa vo svojom článku (Liberalizmus nepochádza od diabla, ako tvrdia fundamentalisti, SME 10. 1.) snaží dokázať neopodstatnenosť dnešnej kritiky liberálov a tiež nevhodnosť ich označenia ako Leninových bratrancov. Nevedno však, koho myslí pod pojmom fundamentalisti, ani od koho vlastne pochádza inkriminovaný výrok.

Reakcia na príspevok

RE: Sisi
autor: Martin Hanus
pridané: 02-02-2005 16:57


Tvrdíš, že sa dá dokázať iba pôrod - podľa teba jasný dôkaz, že je to človek, lebo ho vidíme, počujeme rumázgať... Hm, takže niekto sa stáva človekom v deviatom mesiaci (keď sa za normálnych okolností rodíme) a iný v šiestom mesiaci (predčasný pôrod)? Medicína dnes dokáže zachrániť aj dieťa, ktoré je od tretieho mesiaca mimo maternice - aj to je dôkaz, nie? Stávame sa teda ľuďmi v závislosti od možností medicíny? Takže - ak medicína dokáže mimo maternice udržať pri živote plod od takmer okamihu zrodu, uznáš, že už vtedy sa začína život živého ČLOVEKA?

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group