ISSN 1335-8715

21-01-2005   Ján Dinga   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nie je liberál ako liberál

Miroslav Kusý sa vo svojom článku (Liberalizmus nepochádza od diabla, ako tvrdia fundamentalisti, SME 10. 1.) snaží dokázať neopodstatnenosť dnešnej kritiky liberálov a tiež nevhodnosť ich označenia ako Leninových bratrancov. Nevedno však, koho myslí pod pojmom fundamentalisti, ani od koho vlastne pochádza inkriminovaný výrok.

Reakcia na príspevok

RE: echoes
autor: Jano
e-mail: jano@whoever.com
pridané: 31-01-2005 15:58


Prosím ťa, tým čo tu vypisuješ akurát dokazuješ, že o konzervativizme nič nevieš. Ubezpečujem, že ťa, že som úplne normálny. Neplánujem upalovať bosorky ani homosexuálov, sú mi úplne ukradnutí. Rovnako ako ty alebo Peťo Šurda absolútne súhlasím s tým, že zákonov má byť čo najmenej, majú byť čo najstručnejšie, a štát sa má zaoberať predovšetkým tým, aby ľudí čo najmenej buzeroval.

Je mnoho oblastí, v ktorých štát nemá čo hľadať, a ktorými by sa politici vôbec nemali zaoberať (napr. homosexualita-čo to má spoločné s politikou?). V niektorých oblastiach ale štát naopak silný byť musí - napr. armáda, súdna moc, či polícia. Štát musí mať silné páky na to, aby bojoval proti kriminalite, aby mohol zatvárať mafiánov a brániť občanov v prípade vonkajšieho ohrozenia. To je všeobecne známe. Je dôležité, aby občania k svojej krajine cítili loajalitu. Tú štát môže dosiahnuť jedine tým, že zákony stavia tak, aby chránili tých slušných, a znepríjemňovali život tým zlým. Komu však viac pomôže legalizácia prostitúcie alebo drog? Interrupcie sú samostatnou kategóriou. Vnímam to ako výzvu štátu a spoločnosti, či si viac ctí ľudský život alebo materiálny komfort. Inak neprišlo by ti dosť odveci jeden deň legalizovať obchod s drogami a druhý deň deťom na školách vysvetlovať, že by ich nemali užívať? Legalizácia problému nie je riešením problému-to spoločnosti nič dobré neprinesie.

Mimochodom, interrupcie klesajú spolu s pôrodnosťou, čo ma až takým optimizmom nenapĺňa. Pokiaľ chceš čítať ódy na antikoncepciu, surfuj po stránkach liberálov alebo sociálnych demokratov, snáď ale nečakáš, že niečo také budeš počuť z Vatikánu. Ten sa len pridržiava Biblie a kresťanského učenia, preto si hovorí Vatikán. Ja od ľavice tiež nečakám, že bude povedzme rušiť dotácie do poľnohospodárstva, preto si hovorí ľavica.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group