ISSN 1335-8715

21-01-2005   Ján Dinga   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nie je liberál ako liberál

Miroslav Kusý sa vo svojom článku (Liberalizmus nepochádza od diabla, ako tvrdia fundamentalisti, SME 10. 1.) snaží dokázať neopodstatnenosť dnešnej kritiky liberálov a tiež nevhodnosť ich označenia ako Leninových bratrancov. Nevedno však, koho myslí pod pojmom fundamentalisti, ani od koho vlastne pochádza inkriminovaný výrok.

Reakcia na príspevok

RE: echoes
autor: jednokto
pridané: 31-01-2005 14:57


Nehnevaj sa ale porovnávať prostitúciu s krádežami a vraždami je trochu choré. Pri prostitúcii je to dobrovoľná výmena služby za prachy, pri krádeži nedobrovoľná zmena držiteľa a pri vražde už celkom nedobrovoľné zídenie zo sveta. Ak chceš zakázať všetko, čo považuješ za nemorálne, ako by si sa postavil k tomu, ak by sa spravil špeciálny trestný čin pohlavného styku medzi katolíckymi duchovnými - veď aj to je nemorálne a treba to zakázať. Proste nedokážeš rozpoznať tú hranicu, kde by mala vzťahy regulovať morálka a kde natvrdo zákon. Ty vychádzaš z presvedčenia, že všade tam, kde nie je nútený zákaz, existuje bezbrehé zneužívanie. Akokeby dievčatá nemali problém s ejakuláciou do ich tela, "veď čože, keby niečo, skočím na
výškrab, medzi solárkom a kaderníčkou v stedu mám dve hodiny voľné". Ale takto to nechodí, naozaj nie. Pre konzervatívcov je symptomatické to, že radi regulujú a hovoria ostatným to, o čom nemajú žiadne reálne zdanie. To je to isté, ako keď kňaz hovorí o výchove detí alebo slepý hovorí o význame farieb u Rubensa.


Každým rokom u nás klesá počet interrupcií. Mňa tento fakt teší. Teba určite tiež. Nemyslím si však, že ak začneš poriadne tlačiť na pílu, že tým reálne pomôžeš. Iba si zlízneš spravodlivú kritiku. Teda podporuj znižovanie interrupcií cez prevenciu a nie cez trestanie. To je najlepší spôsob. Ale ako vidím, veľa konzervatívcov v tom má jasno - žiadna prevencia, žiadna sexuálna výchova, do 18 len bociany a čmeliačikovia. A samozrejme príkaz, že pohlavne sa stýkať po svadbe. A samozrejme žiadne interrupcie. Poslednú vetu už KDH chce vmontovať do zákona. Prezervatívy napáda vatikán. Sexuálnej výchove v školách sa bránia, ale náboženstvo vtlačia radi aj do predškolských zariadení. Počkám si, kedy navrhnú trestný čin mimomanželského pohlavného styku - nakoľko ešte toto chýba do úplného obrazu. Pekne presne v tej istej línii ako v stredoveku - keď dobro nechcete dobrovoľne, my vám ho do tej hlavy hoci aj vpálime.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group