ISSN 1335-8715

21-01-2005   Ján Dinga   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nie je liberál ako liberál

Miroslav Kusý sa vo svojom článku (Liberalizmus nepochádza od diabla, ako tvrdia fundamentalisti, SME 10. 1.) snaží dokázať neopodstatnenosť dnešnej kritiky liberálov a tiež nevhodnosť ich označenia ako Leninových bratrancov. Nevedno však, koho myslí pod pojmom fundamentalisti, ani od koho vlastne pochádza inkriminovaný výrok.

Reakcia na príspevok

RE: echoes
autor: Jano
e-mail: jano@whoever.com
pridané: 31-01-2005 12:32


Interrupcie budú vždy, bez ohľadu na to, či budú legálne alebo nie. Rovnako ako sa vždy bude kradnúť a vraždiť. To však nie je dôvod na to, aby sme tieto činnosti legalizovali. Inak ja som dosť skeptický ohľadom teórie, že keď zo štátu urobíme pasáka a drogového dílera, tak sa nám bude žiť lepšie. Mafiánov treba zatvárať, a nie prispôsobiť zákony tak, aby sa mafiánmi už nemohli nazývať.

Mimochodom, Thatcherová za svojich čias v Británií interrupcie povolila z rovnakých dôvodov ako o tom píšeš ty, a úplne dolu pod Lukášovým článkom som nechal jej spätný pohľad na túto problematiku po rokoch. Píše, že sa to vyvinulo trochu inak, ako očakávala...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group