ISSN 1335-8715

21-01-2005   Ján Dinga   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nie je liberál ako liberál

Miroslav Kusý sa vo svojom článku (Liberalizmus nepochádza od diabla, ako tvrdia fundamentalisti, SME 10. 1.) snaží dokázať neopodstatnenosť dnešnej kritiky liberálov a tiež nevhodnosť ich označenia ako Leninových bratrancov. Nevedno však, koho myslí pod pojmom fundamentalisti, ani od koho vlastne pochádza inkriminovaný výrok.

Reakcia na príspevok

RE: echoes
autor: jednokto
pridané: 31-01-2005 10:35


tvoj prístup, že najprv obmedziť a potom ešte začať presvedčovať a tak postupne dosiahnuť svoj cieľ, by som nazval skorosociálne inžinierstvo kombinované so salámovou metódou.

Ako vidno, si ochotný pristúpiť aj na pragmatické riešenia - nebudeš striktne žiadať zákaz interrupcie v prípade znásilnenia, ak my ti dovolíme zakázať interrupcie ostatné. Nuž pkiaľ ti ide o v prvom o obmedzenie interupcií a za týmto cieľom si ochotný aj takéhtoo politického obchodu, je to síce pekné, ale uniká ti jeden fakt. K ničomu to nevedie, zákazom NEZMENŠÍŠ počet interrupcií. AKurát ich zaženieš do "podsvetia", zase budú anjeličkárky, zase budú pokútne ilegálne potraty, zase budú neodborné, zase budú mŕtve ženy. Teda v tomto prípade platí to, že cesta do pekla býva vydláždená dobrými úmyslami. Musíš ľudí presvedčovať, nie zakazovať. Veď počet interupcií reálne klesá, napriek tomu, že sú legálne a že ľudia pociťujú ekonomickú situáciu sa zlú. Tadiaľ vedie cesta, nie cez zákazy. Nehrajme sa na stvoriteľov, ktorí stanovujú pravidlá pre figúrky na šachovnici.

Inak presne to isté platí o prostitúcii. POkiaľ bude regulovaná štátom (a teda pod dozorom dovolená), z veľkej časti eliminuješ mafiu, phlavné choroby, biedu prostitútok a neblahý vplyv. Pokiaľ ich mravokárne zakážeš, nezlkviduješ ju, ale posunieš do ešte horšej polohy.

Tebe proste ešte nedošlo, že interrupcie boli stále a aj budú, len ty, keď ich nevidíš, alebo keď o nich nepočuješ, máš pocit, že nie sú. A to je tragický omyl. A ak niečo dáš na papier, tak tým interrupcie nezakážeš. Opýtaj sa babiek, ako sa interrupcie robili, keď boli mladé, a ako často.Skákanie do zo skrine, nalievanie sa červeným vínom v teplom kúpeli, surový nehygienický výškrab a podobné praktiky boli bežné. A ženy zomierali. V mene morálky, ktorá ich akože chránila.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group