ISSN 1335-8715

21-01-2005   Ján Dinga   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nie je liberál ako liberál

Miroslav Kusý sa vo svojom článku (Liberalizmus nepochádza od diabla, ako tvrdia fundamentalisti, SME 10. 1.) snaží dokázať neopodstatnenosť dnešnej kritiky liberálov a tiež nevhodnosť ich označenia ako Leninových bratrancov. Nevedno však, koho myslí pod pojmom fundamentalisti, ani od koho vlastne pochádza inkriminovaný výrok.

Reakcia na príspevok

Sisi
autor: Lukas Krivosik
pridané: 27-01-2005 17:27


Myslim, ze pre niekoho, kto chce pochopit som sa vyjadril jasne. Ked oplodnene vajicko zostane v maternici vznikne z toho stvorenie, ktore dokonca aj odporcovia interrupcii povazuju za cloveka.

Ludsky zivot zacina pocatim. Tych devat mesiacov tehotenstva, to je len vyvojove stadium cloveka, tak ako puberta alebo staroba, pocas ktorych organizmus podlieha zmenam a vyvija sa.

Spermia alebo neoplodnene vajicko odumru dokonca aj ked zostanu v tele muza resp. zeny. To su len casti organizmu zeny alebo muza. Oplodnene vajicko je uz samostatna bytost s inym genetickym kodom ako ma matka. Preto ta ho nema co zabijat.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group